Vit ljung är den finaste av alla höst blommor tycker jag.

Dessa stora lyktor är fyndade på Åhléns hem-rea. Och nix, utemöblerna är inte intagna än.

Idag när jag var på blomsteraffären så kom det fram en söt tjej som jobbade där och frågade om inte det var jag som hade den fina bloggen. Jag blir lika förvånad varje gång det kommer fram nån jag inte känner som läser min blogg. Man ser ju bara på besöksräknaren hur många som läser varje dag. Men jag förstår det ändå inte på nåt vis. Det är samma sak om man träffar nån bekant som man inte pratat med på ett tag så berättar man om lite vad som händer i livet, varpå den människan säger. Det vet jag väl, jag läser ju din blogg. Man skriver här varje eller varannan dag om sitt liv eller om sitt hem som förändras, men man förstår ändå inte att så många tar del av det. Jag tycker det är jätte roligt när ni ,nån bloggvän eller läsare kommer fram och säger hej. Fortsätt med det.
.
Vinet är uppkorkat (för längesen faktiskt) Nu myser vi lite va?
.
Kram /Marit
Ja, din blogg är så fin och det är underbart att läsa dina inlägg. Jag ser fram emot vartenda ett! Och ditt hem är så inspirerande!!!
SvaraRaderaNu tar vi lite vin och myser!
Kram!
/Åse
Høsten er så flott :-) Har også fått plantet litt lyng i krukkene mine!
SvaraRaderaØnsker deg en fin helg skjønne, kram Jorid
Vad fint det blev med ljungen!
SvaraRaderaHa en trevlig helg!
Hälsningar
Annika från blomsteraffären=)
Åhhh vad fina fyndlyktorna från Åhlens var.
SvaraRaderaAlltid kul att fynda.
Kram och ha en fin lördag.
Lina
Vad fint ni har!
SvaraRaderaBollkryssen som vi har ser forf skapliga ut men sen blir det ljung här med.
Trevlig helg
Så nydelig blogg :) Skjønner godt at folk beundrer den. Jeg også :)
SvaraRaderaKlem fra meg
Reas de där lyktorna ut på flera Åhlens? Har stått o kollat in den många ggr, senast för nån vecka sen. Har inte sett att det är rea på den däremot.... :(
SvaraRaderaDet blev rea på dom igår;)
SvaraRaderaKramis
Marit
Underbart vackert att se er tomt i höstskrud. Jättesnygga lyktor!
SvaraRaderaJa, visst är det kul att träffa på bloggvänner och andra besökare.
Hoppas du haft en skön helg!
Kram,
Cecilia